Odklejenie łożyska i przedwczesny poród a szanse na donoszenie kolejnej ciąży

Witam. Podczas 1 ciąży od 16 tygodnia miałam skurcze a w 24t.c zaczęła skracać się szyjka więc wylądowałam w szpitalu aż do 31 t.c w którym urodziłam przez cesarskie cięcie z powodu ablacji łożyska. Zdiagnozowano u mnie macicę jednorożną. Dzidziuś był stosunkowo duży jak na swój wiek 2100g i 46 cm. W ciąże zaszłam bez problemów. Chciałabym zajść w drugą ciąże ale boję się, że skończy się tak samo. Jaka jest szansa, że następną ciąże uda mi się donosić i czy znów nie odklei mi się łożysko?

Jednorożna macica stanowi wadę, która w pierwszej ciąży mogła być przyczyną najpierw zagrażającego poronienia a następnie porodu przedwczesnego zagrażającego, który zakończył się u Pani porodem przedwczesnym. Jednakże odklejenie się łożyska nie jest sytuacją, która w każdej następnej ciąży musi się powtórzyć pomimo tego, że Pani ma jednorożną macicę . W Pani przypadku są spore szanse na donoszenie ciąży,