Odstawienie tabletek a ciąża pozamaciczna

Witam serdecznie!
Mam 21 lat, w lutym urodziłam drugie dziecko i nadal karmie piersią. Po porodzie wypadała mi szyjka macicy i nastąpiło jej obniżenie, na dzień dzisiejszy ponoć wszystko jest w porządku i jajniki zaczęły już normalnie pracować- tak powiedział lekarz po wykonaniu usg dopochwowego.
Ginekolog zapisał mi tabletki antykoncepcyjne "A****" (jednoskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) stosowałam je 7 dni. Na 8 dzień pojawiło się krwawienie i uczucie zimna, nie przyjęłam już tabletki. 9 dnia doszło kucie serca promieniujące od barku, ogólne osłabienie, pobolewanie jak przy miesiączce, uczucie gorąca, szybsze bicie serca, nudności i przygnębienie. Postanowiłam odstawić tabletki całkiem.
Czy dobrze zrobiłam? Czy to skutki uboczne tabletek? A może to ciąża pozamaciczna? Zdarzyło się nam z mężem odbyć stosunek dwa razy, zanim byłam u lekarza bez zabezpieczenia, ale bez spuszczania się. Było to w 6 i 8 tygodniu połogu.
Martwię się.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Korzystniej byłoby, gdyby wykonała Pani test ciążowy przed odstawieniem tabletek. Pani objawy mogły być spowodowane przyjmowanymi hormonami. Ryzyko ciąży jest natomiast minimalne. Radzę wykonać test ciążowy i/lub test z krwi (badanie stężenia betaHCG we krwi), by nie martwić się możliwością ciąży. Wtedy będzie Pani mogła powrócić do przyjmowania tabletek, jeśli będzie Pani chciała.
Pozdrawiam serdecznie!