Ogniska podwyższonego sygnału w obu półkulach mózgu

W istocie białej i podkorowo w obu półkulach mózgu ogniska podwyższonego sygnału w obrazacg T2 zależnych, najpewniej naczyniopochodne. W sekwen ji DWI bez cech świeżego niedokrwienia. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w móżdżku, w ciele modzelowatym, w okolicy kątów mostowo-móżdżkowych i w przewodach słuchowych wewnętrznych. Nie stwierdza się zwiększonejiilości płynu w uchu wewnętrznym- obustronnie. Po stronie lewej pętla tętnicy móżdżkowej przedniej dolnej wchodzi do przewodu słuchowego wewnę

Piotr Pilarski

Opis jest niepełny. Jest to zbyt mało informacji aby się wypowiedzieć. Sugeruję wizytę u neurologa.

Pozdrawiam.

Badanie MRI jest badaniem dodatkowy wykonanym z konkretnego powodu. Najważniejsza jest ocena korelacji pomiędzy wynikiem badania a dolegliwościami i wynikiem badania przedmiotowego.
Ogólnie mówiąc badanie nie jest niepokojące.
Zmiany naczyniopochodne są wynikiem miejscowego niedokrwienia tkanki mózgowej. Najczęstszą przyczyną są choroby sercowo-naczyniowe, z których na pierwszym miejscu wymienia się nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, miażdżycę tętnic domózgowych, hipercholesterolemię, cukrzycę i inne.
Przede wszystkim należy zadbać o dobrą kontrolę czynników ryzyka co mże uchronić przed udarem mózgu czy zawałem serca