Operacja sposobem Hartmana po jastrogennym uszkodzeniu zwieraczy

DZIEŃ DOBRY.MĄŻ MIAŁ ROPNIA ODBYTU.W WYPISIE NAPISANO OPERACJA SPOSOBEM HARTMANA PO JASTROGENNYM USZKODZENIU ZWIERACZY.CO TO OZNACZA.PROSZĘ O ODPOWIEDZ.DODAM ŻE PO 13 DNIACH POBYTU W SZPITALU (OD 21.02 DO 6.03)MIAŁ WYŁONIONĄ KOLOSTOMIĘ.

Witam , podejrzewam , że jest tam napisane JATROGENNYM , a nie jastrogennym. Slowo to oznacza , że uszkodzenie miało związek z prowadzonym wcześniej leczeniem,zż

Rozszyfrowanie nazwy zabiegu oznacza iż zostało wyłonione jelito biodrowe po resekcji obwodowego odcinka odbytnicy. Jednak dla pełnego zorientowania się o zakresie operacji trzeba porozmawiać z lekarzem leczącym lub ordynatorem oddziału i poprosić o wyjaśnienie tej kwestii.