Otyłość I stopnia u 10-latka

Mam 10 lat, moj wzrost to 150 cm, ważę 57 kg. Pani lekarka powiedziała, że mam otyłość I stopnia. Nie wiem co to znaczy. Ale mam duży brzuch i trzy fałdy. Taka środkowa jest bardzo duża.
10 LAT ponad rok temu

Witaj,
Twoja obecna waga jest zbyt duża do wieku oraz wzrostu. Otyłość negatywnie wpływa na rozwój i wzrost dziecka. Dlatego powinieneś trochę schudnąć zmieniając nawyki żywieniowe oraz zwiększając aktwność fizyczną. Przede wszystkim nie spędzaj tyle czasu przed komputerem i TV.
Zapoznaj się z tym artykułem i zalecenia wprowadź w zycie.http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania
Ogranicz spożywcie słodyczy, żywności typu fast food (frytki, hamburgery, pizza), napoje gazowane (cola, fanta, napoje energetyczne) oraz wody smakowe.
Przede wszystkim zgłość się z rodzicami do poradni dietetycznej po odpowiednią dla Ciebie dietę.
Pozdrawiam,

Witaj! Słowem "otyłość" określamy taki stan, w którym ważymy więcej, niż powinniśmy. Często osoby, które mają otyłość, mają też fałdy na brzuchu. Jeżeli chodzi o otyłość I stopnia - tak jak są osoby niskie, średnie i wysokie, tak też są osoby, które mają mniejszą, dużą i bardzo dużą otyłość. Otyłość I stopnia oznacza, że masz małą otyłość. W takiej sytuacji najlepiej jest pójść z np. z mamą do dietetyka. Dietetyk zajmuje się pomocą osobom, które mają otyłość - nie daje leków, a mówi, co jeść, żeby otyłość zniknęła.
Pozdrawiam!

Otyłość można stwierdzić na kilka sposobów. W przypadku dzieci bierze się pod uwagę tzw. siatki centylowe, które pokazują, czy masa ciała jest prawidłowa. Obwód talii też ma duże znaczenie. Otyłość jest klasyfikowana w 3 typach I, II i III stopnia. Masz jeszcze najbardziej łagodny z typów otyłości, ale to jest sygnał alarmowy, że powinnaś zacząć odpowiednio się odżywiać. Na początek wystarczy jeść mniejsze porcje, ale często 4-5 razy w ciągu dnia, unikać słodkich napojów, przekąsek typu paluszki, chipsy i słodycze oraz 30 minut dziennie się ruszać.