PCOS i niedoczynność tarczycy a stosowanie hormonów

Witam, mam pcos oraz niedoczynność tarczycy (na tarczycę biorę hormony, ze względu na pcos tabletki antykoncepcyjne na wyregulowanie miesiączki), zdarzyło mi się współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia (wytrysk jednakże nastąpił poza moim organizmem, nie mam tylko pewności czy w całości) czy istnieje możliwość zajścia w ciążę w takim przypadku? (współżyłam w ostatnim dniu miesiączki). Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli regularnie stosuje Pani antykoncepcję hormonalną to ryzyko ciąży jest znikome. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.