Pierścień mitr. nieco poszerzony bez cech istotnej IM

Witam, Komentarz lekarza po ECHO w 2013roku: "Stan po korekcji VSD.Wiotkie płatki zast. mitr. Pierścień mitr. nieco poszerzony bez cech istotnej IM. Płatki zast. bez zmian patolog. Grubość i kurczliwość LK w normie. Funkcja rozkurczowa w normie wiekowej. Mała IM, IP, IA." Zawsze unikałem wysiłku fizycznego-przez co serce przywykło do statycznego trybu życia. Od 3 tygodni chodzę na siłownię,aby stopniowo polepszyć swój wygląd i kondycję.Głównie hantle i maszyny.Zastanawiam się czy dobrze robię.

Lek. Tomasz Budlewski

Radziłbym stosować bardziej ćwiczenia tlenowe takie jak bieganie, jazda na rowerze, nordic walking, aerobik a ni typowe ćwiczenia siłowe. Przy chorobach serca warto byłoby przed rozpoczęciem treningów udać się do lekarza kardiologa, na podstawie całościowego obrazu klinicznego pacjenta będzie można zdecydować np. o konieczności wykonania próby wysiłkowej.