Płacz dorosłego przez sen

Czy płacz przez sen dorosłego jest czymś niepokojącym? Jakoś od kilku lat zdarza mi się czasem płakać przez sen. Sny zwykle dotyczą przykrych wydarzeń typu wojna, wypadki z udziałem mojej rodziny, śmierci bliskich Często moje sny nawet,gdy nie łączą się z płaczem są dziwne,abstrakcyjne Wcześniej też zgrzytałam zębami,ale od kiedy nosze aparat chyba mi przeszło. Dodam,że mam bliskie relacje z rodziną i nie mamy przykrych wydarzeń z przeszłości.Nie mam również poważnych problemów,które mnie gnębią

Sny są sygnałem tego, co dzieje się w naszym życiu wewnętrznym - w obszarze naszych pragnień, fantazji i lęków. Na podstawie tego, co Pani pisze można by powiedzieć raczej tylko tyle, że coś intensywnie zaprząta Pani umysł. Coś, co silnie angażuje Pani emocje i jest istotną częścią Pani, która być może na jawie nie do końca może być rozpoznana i nazwana. Nad tą sferą - sferą wnętrza można się zatrzymywać i pracować podczas psychoterapii by pogłębiać rozumienie i świadomość siebie. Nie jestem tylko pewna czy Pani chce.
Pozdrawiam.

Jeśli są to przypadki sporadyczne, nie sprawiają Pani problemów czy konsekwencji, a poza tym nie ma Pani innych trudności czy zaburzeń, może to nie być nic poważnego. Zgrzytanie zębami często wyraża napięcie (także fizyczne, mięśniowe)- warto się zatem przyjrzeć, co mogłoby być jego przyczyną?