Plastry antykoncepcyjne - skuteczność przy niedokładnym przyklejeniu

Witam! Mam pytanie odnośnie skuteczności plastrów, kiedy nie przylegają one całą swoją powierzchnią do skóry. Po raz kolejny mam taką sytuację i nie wiem, na ile się nią martwić. Na początku kiedy przyklejam plaster, wszystko jest OK, ale po 1-2 dniach, tak jak w przypadku tego tygodnia, zauważyłam, że na środku stworzyło się załamanie, które nie przylega do skóry i pomimo wielokrotnych prób, nadal nie mogę go przykleić. Plaster ogólnie trzyma się dobrze. Czy coś takiego nie zmniejsza w istotny sposób ilości uwalnianych hormonow? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Producenci plastrów podają, że jeżeli plaster zaczyna luźno przylegać, jego brzegi odstają lub odklei się i trwa to dłużej niż jeden dzień (lub jeżeli nie ma pewności, ile czasu upłynęło), to należy natychmiast rozpocząć nowy, czterotygodniowy cykl poprzez przyklejenie nowego plastra (z nowego opakowania). W tym momencie rozpoczyna się nowy czterotygodniowy cykl. Przez pierwszy tydzień tego nowego cyklu, należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji (prezerwatywa).

Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/plastry-antykoncepcyjne.

Pozdrawiam!