Po jakim czasie ten 1 zastrzyk przestanie działać i będę mogła starać się o nasze maleństwo?

Witam serdecznie, wykonałam swój pierwszy zastrzyk Depo-Provera 17 stycznia, lecz z mężem postanowiliśmy ze postaramy się o dzidziusia wcześniej. Planowany kolejny zastrzyk jest na 17 kwietnia - nie chce go brać. Po jakim czasie ten 1 zastrzyk przestanie działać i będę mogła starać się o nasze maleństwo? Powinnam coś zażywać by zwiększyć szanse poczęcia? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Po zastosowaniu zastrzyku Depo -Provera działanie antykoncepcyjne może utrzymywać się do ok. 10 miesięcy. Radzę skonsultować się ze swoim ginekologiem.