Podejrzenie zespołu jelita drażliwego w formie biegunkowej

Dzień dobry, mam problemy żołądkowe (podejrzenie zespołu jelita drażliwego w formie biegunkowej) - czy istnieją leki/preparaty/tabletki/płyny/czary, które mógłbym bezpieczeni stosować w życiu codziennym, żeby zapobiegać biegunkom i bólom brzucha? Probiotyki, węgiel, małpi mocz? Pozdrawiam serdecznie!

Witam, probiotyki włączone na stałe do diety powinny przynieść ulgę, ale w ZJD należy dokonać wnikliwej analizy sposobu żywienia, by wyeliminować te produkty, które mogą nasilać dolegliwości.
Serdecznie pzodrawiam