Pogorszenie samopoczucia podczas odstawiania leku Mozarin

Witam.Na imie mam Agnieszka.Chciałabym zadać pytanie.Jestem uzależniona od alkoholu,w terapii jestem 16 miesięcy,na tą chwilę przechodzę w niej trudny dla siebie czas,otóż emocje są mocne,jeżeli pomyślę o mężu,jesteśmy w separacji,przed rozwodem,który ja postanowiłam,ok,bo niecałe 2 tygodnie temu wspólnie z lekarzem psychiatrą ustaliliśmy,że dobrze się czuję więc postanowiła,że można lek odstawić.Lek ten to MOZARIn,lek ten zażywałam ponad rok,a ostatnie 3 piesiące po pół,ale w czym problem, wychowuję sama 3- nieletnich synów,martwię się,żeby mój stan po odstawieniu leku nie odbił się negatywnie na moich chłopcach,jak długo ten stan potrwa...frustracja,zmęczenie,ból w kośiach i w twarzy jakby prąd mnie chwytał,to ostatnie daje największy dyskomfort w moim życiu i życiu chłopców,lekarz zapisał hydroksyzynę,mam brać w razie czego,ale po niej jestem bardzo senna,a nieprzyjemny prąd w twarzy nie znika,jak długo może to potrwać i czy jest coś dzięku czemu wytrwam ten stan.

Witam,
Może dobrze by było aby pani znalazła sobie jakieś zajęcia sportowe, rzeczy, które odwracałyby uwagę od przykrych dolegliwości.
Czasami pomaga też rozmowa z terapeutą.
Pozdrawiam

Pytanie czy objawy związane są z odstawieniem leku czy bardziej są to trudności emocjonalne objawiające się na poziomie somatycznym? Warto rozmawiać o tym z psychoterapeutą i przepracowywać na bieżąco pojawiające się trudności. To dodatkowo powinno przynieść ulgę, a także pomóc w poradzeniu sobie z objawami.

Mgr Zuzanna Starczewska

Dobry wieczór
z tego co Pani pisze ma Pani obecnie w swoim życiu b trudny etap, nie jest to dobry moment na odstawianie leku - warto ponownie skonsultować się z lekarzem Psychiatrą i skorzystać ze wsparcia Psychologa
Pozdrawiam