Pogorszenie słuchu po obustronnej radykalnej operacji uszu przeprowadzonej w 1960 rou

Witam.Jestem po obustronnej radykalnej operacji uszu i rekonstrukcji wykonanej w 1960r.Lewe ucho początkowo 70%słuchu stopniowy zanik do 40%.Aparat słuchowy nie rekompensuje już ubytku. Prawe ucho po rekonstrukcji 70%słuchu lecz w miarę gojenia nastąpiło pogorszenie do 20%,a kilka lat później całkowita głuchota.W Klinice Akademickiej w Łodzi pomocy nie uzyskałem.Ponieważ obecnie mam b.trudny kontakt z otoczeniem proszę o pomoc.

Bardzo trudno Panu będzie pomóc. Prawdopodobnie na niedosłuch wynikający z choroby i z przeprowadzonych zabiegów operacyjnych nałożyło się pogorszenie słuchu związane z wiekiem. Jeśli w ośrodku akademickim w Łodzi nie znaleziono konkretnej przyczyny progresji niedosłuchu to pozostaje lepszy aparat słuchowy (proszę spróbować wypożyczyć na próbę) lub implant jeśli zostanie Pan zakwalifikowany do wszczepu.