Pogorszenie widzenia a prawidłowy rezonans magnetyczny oczodołów

Pytanie do Pana Lek. med. Rafał Jędrzejczyk, napisał Pan ze rokowania są ostrożne. Neurolodzy nic nie znaleźli. Rezonans głowy i oczodołów nic nie wykrył. Przeciwciała kardiolipinowe ok. Czy są szanse na odzyskanie wzroku? Czy proces będzie postępował dalej i pole widzenia zmniejszy mi się do takiego że nic nie będę widział? Czy drugie oko też może być zagrożone? Co jeszcze mogę zrobić?

Witam
Brak zmian w obrazie MR głowy i oczodołów nie wyklucza dalszego pogłębiania się zmian jak i również nie wyjaśnia nam przyczyny samego schorzenia. W dalszym ciągu etiologia pozostaje nieznana. W związku z powyższym trudno określić czy proces chorobowy będzie postępował , w jakim tempie , jak również nie można wykluczyć , że proces chorobowy cofnie się na jakiś czas. Próba odpowiedzi na pytanie jakie są szanse na odzyskanie wzroku oraz czy proces ten będzie postępował byłaby z mojej strony czystą spekulacją.
Pozdrawiam