Pojawienie się pryszcza na jądrze

Witam Mam dość nietypowy i intymny problem otóż ponad tydzień temu pojawił się u mnie pryszcz na jądrze z czasem zaczął nabrzmiewać pojawiło się zaczerwienienie oraz ropa nie chciałem go wyciskać ani iść do lekarza ponieważ zwyczajnie wstydzę się. Wczoraj zrobiłem okład z rumianu zostawiłem przez noc. Okład podziałał ropa wydostała się i całość wygląda w miarę dobrze ,ale mam obawy że znów się pogorszy. Czy są jakieś maści na to bez recepty albo jakieś inne sposoby poza wizytą u lekarza? Pozdraw

Jeżeli doszło do opróżnienia się ropnia, należy teraz wygoić stan zapalny. Nie trzeba stosować żadnych maści. Utrzymać prawidłową higienę. Nie wypada także mieszać w to wstydu. Bezpieczniej jest pokazać problem lekarzowi. Proszę wierzyć, na co dzień badamy wielu pacjentów i skupiamy się na niesieniu pomocy. Wstyd to bardzo zły doradca.