Pomimo stosowania tabletek dostałam okres - czy to oznaka ciąży?

W połowie cyklu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne żeby przesunąć okres. Jednak krwawienie pojawiło się, mimo zażywania tabletek. Dzień przed okresem współżyłam. Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
jeżeli zaczęła Pani przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych od połowy cyklu należy przez okres przyjmowania tabletek z pierwszego opakowania stosować dodatkowe zabezpieczanie np.prezerwatywę. Jeśli właśnie tak Pani postąpiła to ryzyko ciąży jest małe. Natomiast jeśli nie to ryzyko ciąży jest dość duże.

Proponuję wykonanie testu ciążowego po około 2 tygodniach od stosunku.

Pozdrawiam