Pominęłam trzy tabletki. Jak dalej je zażywać?

Mam 23 lata, od 4 lat stosuję regularną antykoncepcję. Przez problemy w pracy zapomniałam przyjąć trzech tabletek pod rząd - 2.,3. i 4. tabletki w drugim tygodniu (czyli 9., 10. i 11. z całego opakowania). W te dni współżyłam z mężem kończąc wytryskiem we mnie, dopiero biorąc 12. tabletkę zorientowałam się, że nie wzięłam tych trzech wcześniejszych. Czy możliwość zajścia w ciążę jest duża? Wiem, że test ciążowy wykonuje się ok. 10 dni po możliwym zapłodnieniu, więc co mam teraz zrobić? Przyjąć na raz te trzy zaległe tabletki i resztę przyjmować normalnie do 7-dniowej przerwy? Czy pominąć te tabletki i do końca listka wybrać resztę tabletek? Czy nie brać tabletek i poczekać do zrobienia testu ciążowego? Tylko gdy test wyjdzie negatywnie, to kiedy zacząć ponownie brać tabletki?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Proponuję od razu wykonać 7-dniową przerwę (pierwszym dniem będzie dzień pominięcia pierwszej tabletki - niezależnie od tego, czy Pani jakąś tabletkę w tym czasie przyjęłą). Następnie proponuję rozpocząć nowe opakowanie. Przy takim postępowaniu działanie antykoncepcyjne nie powinno być zaburzone. Z uwagi na niedawne krwawienie z odstawienia, plamienie może nie wystąpić.