Pominięcie tabletki w trzecim tygodniu. Czy jest potrzebne dodatkowe zabezpieczenie?

Witam. Mam 22 lata, tabletki biorę od 4 miesięcy. W trzecim tygodniu brania ostatniego opakowania, pominęłam jedną tabletkę, którą przyjęłam następnego dnia razem z tą właściwą. Postanowiłam połączyć dwa opakowania, niestety nie miałam możliwości jego kupienia, dlatego byłam zmuszona zrobić przerwę (w przypadku moich tabletek to 4 dni). Uprawiałam seks w przedostatni i ostatni dzień brania pierwszego opakowania. Krwawienie wystąpiło normalnie. Kolejny stosunek odbyłam w trzeci dzień brania drugiego opakowania. Moje pytanie brzmi, czy istnieje w takim przypadku ryzyko ciąży oraz czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witaj.
Zastosowałaś jedną z dwóch możliwości w przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu i nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Pojawienie się krwawienia świadczy o tym, że nie jesteś w ciąży.
Pozdrawiam.