Pomoc w interpretacji wyników badań hormonalnych

Witam. Proszę o pomoc w odczytaniu wyników badań. FSH 4,61, LH 4,98, TSH 2,780, Progesteron 14,31, Prolaktyna 416,20.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. TSH jest w normie. Prawidłowy poziom FHS, LH i progesteronu uzależniony jest od dnia cyklu. Podwyższona jest za to znacznie prolaktyna. Konieczne jest wykonanie testu obciążenia z metoklopramidem lub/oraz badanie obrazowe głowy.