Pomyliłam godziny wzięcia tabletek, jak teraz brać kolejne?

Witam, ponieważ ostatnio miałam wolne, pomyliły mi się dni i tabletkę, którą powinnam wziąć dzisiaj o 22:30, wzięłam o 10:30. Czy ochrona przed ciążą będzie zmniejszona jeśli wezmę następną tabletkę jutro o 22:30, czy też wziąć następną o 10:30?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku wcześniejszego przyjęcia tabletki  niezbędne jest zażywanie kolejnych tabletek wg schematu. W zaistniałej sytuacji tabletka ta traktowana jest jak przyjęcie dwóch tabletek jednego dnia. Oznacza to, że obecny cykl będzie o 1 dzień krótszy, ale skuteczność preparatu zostanie zachowana bez potrzeby stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

Pozdrawiam