Powiększone węzły chłonne a pogorszenie stanu skóry

Witam. Kilka tygodni temu wyczułam twardą kulkę w okolicach pachwiny z prawej strony. Kulka jest twarda, nie boli. Dowiedziałam się od lekarza że są to powiększone węzły chłonne. Niestety od wizyty u lekarza trochę czasu mineło a kulka nadal nie znika. Czy powinnam zrobić jakieś badania ? Dodam że ostatnio stan mojej cery pogorszył się, pojawiły się wypryski, duże ropne pryszcze. Ogólnie czuje się dobrze, jednak martwią mnie węzły chłonne. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Powiększone węzły chłonne zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. Przyczyna najpewniej ma charakter infekcyjny, ale konieczne jest ustalenia konkretnego patogenu w celu zastosowania leczenia celowanego. W tym celu proszę udać się do lekarza POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.