Powiększony brzuch a negatywne wyniki testów ciążowych

brzuch mam powiekszony od samego dolu.gdy leze na plecach brzuch jest w piare płaski a gdy usiade robia sie duze faldy,a gdy stane brzuch wyglada jakbym byla w ciazy .a mysle ze moge ciaze wykluczyc?bo 5 testow wyszlo negatywnie,pierwszy robiony 3 tygodnie po stosunku,wizyta u ginekologa 9 tygodni po stosunku,robione usg podbrzusza - lekarz stwierdzil brak ciazy.NIE ZAUWAZYLl ?okres mialam. ciagle mi sie odbija. waga bez zmian.jestem szczupla osoba i nigdy nie mialam takiego brzucha, CIĄŻA ?!?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Podane przez Panią informacje pozwalają wykluczyć ciążę - nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju! A propos powiększenia obwodu brzucha to może być to wynik wzrostu masy ciała lub problemów z przewodem pokarmowym. Ta druga przyczyna wydaje się być także prawdopodobna ponieważ opisuje Pani odbijania. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.