Powracające hemoroidy pomimo leczenia

Czy koniecznie muszę iść do chirurga?Mam hemoroidy od jakiegoś czasu,pomimo stosowania maści i czopków poblem powraca, zwlaszcza, że często mam biegunki z domieszką krwi i śluzu prawie po wszystkim, co zaostrza objawy.Czy powinnam stosować jakąś dietę i leczyć na własną rękę czy skorzystać ze skierowania do chirurga?Wiem ze to badanie jest upokarzające i straszne, nie wiem jak się przełamać.Co oznacza częsta biegunka?

Witam. To częsty problem i wizyta u chirurga a jeszcze lepiej u proktologa nie może być upokorzeniem. Odwlekanie badania i leczenia pogarsza sytuację i utrudnia wyleczenie, Leczenie jest wieloskładnikowe - zarówno dieta, jak i leki doustne, nasiadówki, czopki itd. Jednak badania i stwierdzenia przyczyn krwawienia nie sposób ominąć !!!