Powtórzenie badań hormonów a niedoczynność subkliniczna

Dzien Dobry W młodości leczyłem sie na niedoczynnosc subkliniczną tarczycy,nie dawno zrobiłem sobie komplet badan tj. Tsh,Ft3,Ft4 i resztę,wszystko wyszło w normie oprócz Ft4 23,18 pmol/l,mpj ednokrynolog zlecił mi powtórkę badan.Proszę o weryfikacje wyników: TSH-2,66 FT3-5,22 FT4-23,18 p-ciała p/peroksydazie-7,9 p-ciała p/tyreoglobulinie 12,9 W badaniu USG-lekko powiekszona tarczyca

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, właściwej interpretacji wyników można dokonać w zestawieniu z obrazem klinicznym i wartościami referencyjnymi podanymi przez laboratorium wykonujące badanie. Jeśli wziąć pod uwagę ogólne szerokie normy, Pańskie wyniki są prawidłowe. jednakże, jeśli lekarz prowadzący zlecił powtórzenie wyników normy obowiązujące w laboratorium dokonującym oznaczenie mogą być niższe, jednakże mimo to Pański wynik nie budzi dużego niepokoju. Proszę jedynie wykonać powtórne badania i skonsultować wyniki z lekarzem. Pozdrawiam.