Prawdopodobieństwo skutków ubocznych zastrzyków antykoncepcyjnych

Zastanawiam się nad zmianą antykoncepcji i moją uwagę zwróciły zastrzyki antykoncepcyjne. Nie mniej jednak mam też pewnie obawy co do ich działania oraz boję się skutków ubocznych.Kilka lat temu brałam tabletki "yasminelle" i przytyłam 5kg w 2msc.Od prawie 2lat leczę się na hiperprolaktynemie, od 1,5r przyjmuję "Dostinex", jednak poziom prolaktyny nadal utrzymuje mi się dość wysoki (5368,41 mIU/1) Czy zastrzyki w moim przypadku będą bezpieczne i jakie jest prawdopodobieństwo skutków ubocznych?

Permanentny (bo nie dający się usunąć) 3miesięczny wpływ progestagenu zawartego w zastrzyku niestety może skutkować dalszym wzrostem ciężaru ciała i innymi działaniami niepożądanymi. Odnośnie hiperprolaktynemii proszę się udać do endokrynologa. Pozdrawiam