Problem natury psychicznej

Witam:) yśle o wizycie u psychologa z pewnym problemem natury psychicznej. I nie wiem czy lepszy będzie psycholog czy psychiatra. Tak sobie myślę, że skoro problem leży w psychice to lepiej to psychiatry bo psycholog zajmuję się raczej jakimiś sytuacjami, z którymi sobie nie radzimy. Natomiast psychiatra kojarzy mi się z leczenie chorób psychicznych typ. schizofrenia. A to nie tego typu problem. Proszę więc o radę co będzie dla mnie lepsze psycholog czy psychiatra?

Witam. Niestety nie napisała pani jaki to problem wiec trudno to określić. Psycholog może i zajmuje się jak to pani napisała sytuacjami ale nie tylko. Psycholog - psychoterapeuta zajmuje sie rowniez psychiką np nerwicami, zaburzeniami osobowości, uzaleźnieniami itd wiec warto wybrać się do psychoterapeuty a jeżeli on uzna źe wskazana jest wizyta u lekarza psychiatry to pania tam skieruje albo skorzystać z wizyty u lekarza rodzinnego który również powinien zaproponować odpowiednią drogę leczenia czy to u psychologa czy u psychiatry. Pozdrawiam

Dzień dobry, psycholog nie zajmuje się tylko problemami z którymi sobie nie radzimy, psycholog zajmuje się jak najbardziej badaniem, diagnozowaniem struktury psychicznej - jednak nie przepisuje leków. Nie napisała pani czego dotyczy pani problem. Zachęcam w takim razie do skonsultowania się w pierwszej kolejności z psychologiem, na pewno doradzi pani jakie mogą być dalsze kroki w leczeniu. Pozdrawiam.