Problem z tabletkami antykoncepcyjnymi

Witam! Mam duży problem. Od dwóch lat biorę tabletki, jednak ostatnio coś pokręciłam z tabletkami, zniknęła mi tabletka z niedzieli, choć to jest moja ostatnia, w sobotę tj. 30.05 zapomniałam tabletki, miał miejsce stosunek z wytryskiem. Jest to mój trzeci tydzień, ostatni później przerwa na miesiączkę. Czy mogę być w ciąży... Zapomniana tabletka została przyjęta po 24 godzinach. Proszę o pilną odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! W tej sytuacji najlepiej będzie, jeśli zacznie Pani kolejne opakowanie nieco wcześniej. Proszę rozpocząć liczenie 7-dniowej przerwy od ostatniego dnia, w którym o czasie przyjęła Pani ostatnią tabletkę, tj., jak rozumiem, od piątku. Pierwszą tabletkę następnego opakowania powinna Pani przyjąć w sobotę. Wtedy nie będzie zwiększonego zagrożenia, że zajdzie Pani w ciążę w wyniku współżycia w dniu, kiedy zapomniała Pani o tabletce. Pozdrawiam serdecznie!