Problemy z wahaniami poziomu glukozy we krwi

Witam, ja mam dość dziwną przypadłość a mianowicie, po godzinie od zażycia glukozy, spadł mi cukier do 60 a później dopiero zaczął rosnąć po czym prawidłowo spadał. Jaką dietę powinnam mieć aby unikać takich "dołków" niedocukrzenia ? serdeczenie pozdrawiam.

Niejasne jest opisane w pytaniu zażywanie glukozy. Glukoza w formie zapasowej czyli glikogenu, powstaje w wyniku metabolizmu i jej spadek najłatwiej uzupełnić jedząc węglowodany a w przypadku cukrów prostych proces ten jest bardzo szybki i zażywanie glukozy jest niepotrzebne. Żeby uniknąć skoków poziomu cukru we krwi należy regularnie zjadać około 5 - 6 posiłków dziennie o niskiej kaloryczności. W przypadku cukrzycy II typu należy dobierać posiłki o niskim indeksie glikemicznym (IG), których wykaz łatwo znaleźć w Internecie. Taki sposób odżywiania wyeliminuje niebezpieczeństwo zbyt dużych spadków cukru we krwi. Doradzam jednak wizytę u lekarza w celu postawienia prawidłowej diagnozy

Witam, niestety oprócz rady - proszę odpowiednio bilansować ilość węglowodanów w diecie nie jestem w stanie dokładnie określić ilości tych węglowodanów ( nie podała Pani wagi ani wzrostu). Warto zwrócić uwagę również na indeks glikemiczny produktów. Proszę starać się zwiększyć udział zdrowych tłuszczów w diecie na rzecz węglowodanów podczas głównych posiłków.

Przesyłam link od wpisu na blogu, który opisuję sytuację związaną z hipoglikemią.
http://paulinaguziolek.pl/jak-zwalczyc-sennosc-po-posilku

Pozdrawiam
Paulina Guziolek
Dietetyk Gdynia