Problemy z wypróżnianiem a wrzody żołądka

Witam. Mam 27 lat. Mój problem polega na tym, że dopóki nie wypróżnię się z rana, robi mi się słabo i kręci w głowie. Z badań jakie miałem to morfologia, usg jamy brzusznej, badanie per rectum - wszystko OK Dodam że biorę leki na ZJW oraz Dexilant na wrzody które podejrzewa lekarz rodzinny. Czy możliwe jest aby od wrzodów robiło mi się słabo?? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Opisane dolegliwości są raczej związane z ZJW a nie z chorobą wrzodową żołądka. Trudno jest mi poradzić coś ponad dietą bogatą w błonnik i płyny jako rozwiązanie problemu bez możliwości przeprowadzenia badania. W przypadku utrzymywania się lub nasilenia objawów sugeruję kontakt z gastrologiem.