Problemy z zajściem w ciążę - co mam zrobić?

Witam serdecznie,
mam 30 lat i jak każda prawie kobieta w tym wieku pragnę mieć dziecko. Od dłuższego czasu próbujemy z mężem spełnić nasze marzenie, ale bezskutecznie. Mam bardzo krótkie cykle od 21-25 dni. Najczęściej są to 22-23 dni. Miesiączki są przez pierwszy dzień dość bolesne, odczuwam wtedy mdłości i silne bóle podbrzusza. Krew zdarza się być galaretowata, ale też taka normalna.
Próbuję też ustalić też dni płodne. Robię to w różny sposób: poprzez obserwację śluzu (zwykle obfity śluz pojawia się w 7-8 dniu cyklu), poprzez stosowanie testów owulacyjnych (tutaj z kolei bardzo słabo widać drugą kreskę). Bezskutecznie.
Tydzień przed miesiączką mam bardzo silne bóle piersi, wzmożony apetyt i mdłości. Ból piersi mija z wystąpieniem krwawienia. Ja już naprawdę nie wiem, co mam robić. Lekarz kazał próbować starać się o dziecko jeszcze przez 3 miesiące, jak nic nie wyjdzie, to mam się zgłosić i dostanę leki na zbicie prolaktyny.
Proszę o pomoc, co mam zrobić?

Witam serdecznie,

powinna Pani zastosować się do zaleceń lekarza i jeszcze próbować zajść w ciążę. Najlepiej współżyć w okresie okołoowulacyjnem, tzn. 1-2 dni przed owulacją. Owulacja pojawia się 14 dni przed miesiączką. W przypadku cykli 21-25-dniowych owulacja powinna się pojawić pomiędzy 7 a 11 dniem cyklu.

Gdyby jednak nie udało się Pani zajść w ciążę, konieczne będzie dalsze postępowanie.

Pozdrawiam