Prośba o interpretację gastroskopii 27-letniej osoby

Witam, co oznaczją wyniki gastroskopii: Gastritis (-), Metaplasia intestinalis (-), Dysplasia (-)? Dodam, że wycinki pobrane były ze zmian widocznie przekrwionych z granulowaniem błony śluzowej. Czy możliwe, że stan ten wywołała alergia na jakieś pokarmy?

Lek. Tomasz Budlewski

Odpowiednio: Gastritis- zapalenie błony śluzowej żołądka, Metaplasia intestinalis- metaplazja jelitowa, Dysplasia- zmiany dysplastyczne. Proponuję udać się z powyższym wynikiem do lekarza zlecającego. Podaje tu Pani za mało danych aby można byłoby określić ewentualny wpływ alergii.