Proszę o dietę odchudzającą

Mam 14 lat, 170 wzrostu i ważę 80 kg. Poradziła mi Pani dietę z konsultacją lekarza. Czy jest możliwe, aby Pani napisała mi dietę na powiedzmy tydzień, a po tym 1 tygodniu udam się do dietetyka? Bardzo bym prosiła przynajmniej o tyle. I jeszcze wg Pani, ile kalorii powinnam zjadać dziennie? Po tym jak dowiedziałam się, że jest ze mną aż tak źle, to chcę i muszę się wziąć za siebie. Dobrze, że tu nie owijacie w bawełnę i mówicie prawdę o osobach, i dzięki waszym radom ludzie mogą zmienić swój wygląd na lepsze. Z góry dziękuję i pozdrawiam...
14 LAT ponad rok temu

Witam!

W Twoim przypadku nadmiar masy ciała jest naprawdę duży. Twoje BMI to 27,68, a siatka centylowa kończy się na wartości 28. To naprawdę dużo, jak na Twój młody wiek. Wizyta u lekrza jest konieczna.

Dla przykładu powiem Ci, że np. przemiana materii w przypadku niedoczynności tarczycy może spaść nawet o 60-80%. Przy takich okolicznościach nawet stosowanie diety, mogłoby nie przynieść żadnych efektów, dlatego warto wykluczyć różne choroby.

Także najpierw wizyta u lekarza, wykonanie badań, potem dieta.

Pozdrawiam Cię ciepło i nie bój się iść do lekarza.

To dla Twojego dobra.