Przewlekłe niespecyficzne zapalenie jelita grubego a wynik histopatologiczny

Witam proszę o interpretacje wyników z histopatologi- Kątnica,wstępnica,poprzecznica:Błona śluzowa jelita onieco zatartej architektonice ,ze średnio ogniskowo zmienionym nasilonym zacieku zapalnym.WNacieku zapalnym dominują plazmocyty,limfocyty oraz obecne liczne eozynofile.Widoczne pobudzone grudki chłonne. oraz zstępnica,odbytnica :colitis chronica non specifica.Lekarz odp. mi że to przewlekłe niespecyficzne zapalenie jelita grubego więc skłaniac sie w strone crohna badz wrzodziejącego zap.

Aleksander Ropielewski

To można ustalić na podstawie przebiegu klinicznego i wykonaniu dodatkowych badań. Z podanych informacji nie można postawić diagnozy.