Przyjęcie 22. tabletek antykoncepcyjnych jednofazowych a możliwość niepożądanych skutków

Witam mam nie typowe pytanie i nir moge znalesc odpowiedzi biore tabletki antykoncepcyjne od roku w niedziele skonczylam brac jedno opakowanie lecz przez zamotanie w poniedzialek wzielam jeszcze jedna z dodatkowgo opakowanie wiec w jednym miesiacu wzielan 22 tabletki dodam ze biore tabletki jedno fazowe i jedno skladnikowe teraz od wtorku mam zrobic 7 dniowa przerwe kiedy wziac nowe opakowanie ? Czy beda jakies nie porzadane skutki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Domyślam się, że stosuje Pani tabletki jednofazowe dwuskładnikowe a nie jednoskładnikowe? Jeśli tak, nie ma powodów do niepokoju. Proszę zrobić 7 dniową przerwę, a następnie rozpocząć przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania. Opisane postępowanie nie stwarza ryzyka działań niepożądanych.