Rak piersi u matki a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Ostatnio ginekolog przepisała mi pierwsze tabletki antykoncepcyjne (tylko na podstawie wywiadu na mój temat, pomijając członków rodziny). Czy w przypadku kiedy moja mama miała nowotwór złośliwy piersi, a tato miał zawał serca w wieku 42 lat to czy branie przeze mnie tabletek antykoncepcyjnych jest możliwe?

Lek. Katarzyna Szymczak

Na podstawie przedstawionych informacji przyjmowanie przez Pania tabletek antykoncepcyjnych jest możliwe, musi Pani wiedzieć ze ryzyko raka piersi faktycznie jest nieznacznie zwieksozne w przypadku ich przyjmowania.
Pozdrawiam