Regularność stosowania tabletek antykoncepcyjnych a ich skuteczność

Czy wystarczy stosować tabletki antykoncepcyjne codziennie i jest to brane jako regularne czy do konkretnej godziny? Nie mam możliwości brania o tej samej godzinie gdyż mam pracę zmianową, biorę po prostu codziennie, czy to zmiejsza ich działanie?

Proszę Pani, skuteczność antykoncepcji zależy od tego czy jest stosowana w sposób właściwy. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki w sposób dowolny to zabezpieczenie też jest "dowolne". Może w tej sytuacji należy je po prostu odstawić lub rozważyć inny rodzaj antykoncepcj.i

Albo regularnie: ta sama pora i godzina np. 21.00-i wysoka skuteczność antykoncepcji, albo dowolność stosowania i brak zabezpieczenia, lub zmiana rodzaju antykoncepcji.