Resekcja częściowa żołądka i połączenie z dwunastnicą

Jestem po czesciowej resekcji zoladka i polaczeniu go z dwunastnica. Pokarm jednak zalega w zoladku i nadal jestem w szpitalu choc od operacj minelo dwa i pol tyg. Bedzie wykonywane poszerzenie endosk. za pomoca balonika.. Czy to dobre i skuteczne wyjscie i przyniesie efekt poszerzenia w miejscu zlaczenia zoladka z dwunastnica???

Próbę takiego poszerzenia zawsze warto podjąć. Jednak skutecznośc może być ograniczona. Ogólnie, poszerzanie zespoleń jest tym skuteczniejsze im więcej czasu upłynęło od operacji do wystąpienia zwężenia, u Pana niestety do zwężenia doszło w bardzo wczesnym okresie pooperacyjnym.