Ropa wydobywająca się z pępka

Dzien dobry. Dwa lata temu mialam krawienie z pepka. Bylam u ginekologa powiedzial ze to moze byc zapalenie pepka. Potem bylam u rodzinnego lekarza powiedziala ze tak mam poniewaz mam gleboki pepek potem bylam u chirurga i wlasciwie nic sie nie dowiedzialam. Dostalam masc smarowalam i ustapilo. Ale od kilku dni leci mi ropa i bardzo brzydko pachnie. Co powinnam zrobic? Co to moze byc? Bardzo prosze o odpowiedz

Witam! Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu (w ciągu weekendu będzie to najbliższa placówka świadcząca usługi nocnej i całodobowej opieki lekarskiej) żeby obejrzał pępek, poza tym myślę że nie obędzie się bez wykonanie posiewu z wydzieliny - chodzi o ustalenie, jaka bakteria spowodowała zakażenie. Brzydki zapach może wskazywać na infekcję Pseudomonas aeruginosa - bakteria ta nie jest wrażliwa na część antybiotyków, więc posiew da odpowiedź jaki lek można zastosować. Posiew może Pani wykonać prywatnie w laboratorium (tak będzie najszybciej). Jeśli nosi Pani kolczyk w pępku to trzeba go koniecznie wyjąć. Pępek proszę przemywać 2x dziennie ciepłą wodą z mydłem. W razie wystąpienia objawów ogólnych (gorączki, bólu mięśni, dreszczy) proszę pilnie zgłosić się na pogotowie (objawy takie mogą świadczyć o rozsiewie zakażenia).