Rozmaz krwi Schillinga, Granulocyty segmentowane

Dzień dobry. Moja żona ma problemy z tarczycą ( Hashimoto) oraz endomitozę w ostatnich wynikach krwi wyszły jej poza normą : 1. Limfocyty 15% 2. Neutrofile 77,7 Rozmaz krwi Schillinga, Gran segmentowane: 1. Limfocyty 14% 2. Monocyty 2% Proszę o interpretację tych wyników i poradę o dalszym postępowaniu, Dziękuję i pozdrawiam B.U.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani/Panie,
Wyniki należy odnieść do stanu zdrowia pacjentki i prezentowanych objawów. Na podstawie samych wyników można stwierdzić zbyt duże przesunięcie w kierunku neutrofilów mogące świadczyć o zakażeniu bakteryjnym.