Rozpoczęcie stosowania Qlaira przed okresem

Witam.Chciałam się dowiedzieć czy tabletki antykoncepcyjne powinny zostać zażyte pierwszego dnia miesiączki jeśli tak to dlaczego? Jeżeli zażyłam tabletki qlaira przed okresem a okres miałam 17 stycznia a tabletkę zażyłam dziś dnia 03.02.2015 to czy będę zabezpieczona? Jeśli nie to po jakim czasie brania tabletki będę? Czy raczej nie będę w ogóle bo zażyłam tabletkę przed okresem? proszę o pomoc pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Taka jest zasada działania tabletek aby skuteczność ich była zachowana należy je przyjąć w pierwszym dniu miesiączki, w innych przypadkach przez 7 dni należy stosować dodatkową antykoncepcję