Rumień po piersią u 59-latki

mam cojakis czas rumien pod lewa piersia.dodam ze bardzo brzydki zapach.o higiene dbam.masc cynkowa pomaga a teraz wyszedł pod prawa.dziekuje.bogumiła

Objawy te zwane potocznie "wyprzeniami" sugerują zakażenie drożdżakowe/ grzybicze skóry. Ich powstawaniu w tych miejscach sprzyjają najczęściej: leczenie antybiotykami, hormonoterapia, sterydoterapia, duży biust ( nadmierne pocenie), cukrzyca. Należy zastoswoać zewnętrzne leczenie antybiotykiem przeciwdrożdżakowym a jeśli leczenie będzie nieskuteczne, dołączenie terapii doustnej . W ty celu należy udać się do lekarza.