Ryzyko ciąży po zbliżeniu z wytryskiem na brzuch i wiarygodność testu ciążowego

Witam, Dnia 9.12 wieczorem moja dziewczyna robiła dobrze mi ręcznie (miała dni płodne było to 2dni przed owulacją), w wyniku czego doszedłem i spuściłem się na jej brzuch. Część spermy spłynęła na wargi sromowe szybko wytarła się papierowym ręcznikiem i pobiegła do łazienki aby przemyć się wodą z mydłem. Czy istnieje duże ryzyko ciąży? Jeżeli test ciążowy zrobi 23.12 z pierwszego porannego moczu to będzie wiarygodny wynik? Dziękuję za odpowiedzi na oba nurtujące mnie pytania, Pozdrawiam

Witam! W podanym przypadku ryzyko zajścia w ciążę jest minimalne. Nie można go jednak ze 100% pewnością wykluczyć. Test ciążowy wykonany 23 grudnia powinien być już miarodajny. Jednak najbardziej pewny wynik uzyskacie Państwo w dniu spodziewanej miesiączki.