Ryzyko ciąży przy nieregularnych cyklach miesiączkowych

Witam!

Miewam nieregularne miesiączki. W ciągu ostatniego roku miałam następujące cykle: 41, 36, 34, 37, 36, 42, 28, 25, 24, 33, 30, 33. Od dłuższego czasu nadejście miesiączki zwiastowały bardzo silne bóle w podbrzuszu zaczynające się ok. 3 dni wcześniej. Z dnia na dzień się one nasilały i w końcu zaczynało się krwawienie. W tej chwili jestem w 42 dniu cyklu. Od około 5 dni mam lekkie pobolewania w dole brzucha przez ok. 5 min. ze 3 razy dziennie. Ale są one o wiele słabsze niż te bóle, które występują zwykle. Również od około 5 dni mam wrażliwe piersi i odczuwam lekki ból przy dotyku. Zwykle przed okresem nie miewałam bolących piersi.

W ciągu ostatniego tygodnia zrobiłam 4 testy ciążowe i wszystkie były negatywne. Zawsze zabezpieczamy się prezerwatywą, sporadycznie jest stosunek przerywany. Czy jest możliwe, aby była to ciąża i test wyszedł negatywny? Czy jest to zwykłe zawirowanie hormonalne?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Jeżeli stosunki odbywały się także bez zabezpieczenia to ryzyko ciąży istnieje. Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu - należy pamiętać, że objawy te nie są jednoznaczne z ciążą. Na przesunięcie miesiączki mogą wpływać także takie sytuacje jak - dieta, zwiększona aktywność fizyczna, większa ilość stresu - są to najczęstsze przyczyny wydłużenia cyklu. Wynik testu ciążowego jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Wykonane testy powinny wykluczać ciążę, jednak w razie wątpliwości należy go powtórzyć za około 7-10 dni lub wykonać badanie beta HCG z krwi - które jednoznacznie może wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!