Wydłużenie cyklu miesiączkowego a ryzyko ciąży

Ostatnią miesiączkę miałam 4 lipca. Cykle przez ostatnie pół roku miałam średnio co 27 dni. Wykonałam dwa testy ciążowe (pink test) 30 lipca i 1 sierpnia (z porannego moczu). Oba wypadły negatywnie. 2 sierpnia zrobiłam test beta hcg wynik 0,263 czyli negatywny. Ale miesiączki nadal brak. Ostatnio mam trochę problemów i może to stres powoduje jej opóźnienie? Poza tym czuje ból w podbrzuszu i ból głowy, piersi mnie nie bolą, suchość pochwy. Dodatkowo martwię się, bo na razie nie chcę dziecka, nie mogę spać. Czy te testy mogą sie mylić? Czy wystarczająco dużo czasu minęło, aby były wiarygodne? Czy mam jeszcze zrobić jakieś testy? Bardzo proszę o odpowiedź i serdecznie dziękuję.

Witam serdecznie, przyjmuje się, iż domowe testy ciążowe należy wykonywać co najmniej 14 dni od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia lub w dniu spodziewanej miesiączki jeżeli te są regularne. Testy z krwi są znacznie dokładniejsze, a wynik uzyskany 8 dni po zbliżeniu jest 100% pewny. W swoim zapytaniu nie precyzuje Pani dat zbliżeń, dlatego trudno ocenić w pełni ich wiarygodność. Wydaje się jednak, że ciążę możemy wykluczyć. Stres niewątpliwie może być przyczyną wydłużenia cyklu, tak samo jak ewentualne podróże, zmiany diety, infekcje. Jeżeli krwawienie nie pojawi się w przeciągu dwóch tygodni, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam