Ryzyko zajścia w ciążę po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej: jak jest duże?

Pod koniec brania tabletek antykoncepcyjnych zorientowałam się, że nie wzięłam jednej z nich. Nie jestem w stanie stwierdzić kiedy dokładnie to było. Nie wiem, czy zrobić sobie tydzień przerwy, czy rozpocząc nowe opakowanie? Czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę w takim przypadku?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Skoro Pani nie wie, która tabletka została pominięta trudno określić ryzyko ciąży. Być może była to tabletka z trzeciego tygodnia. Dlatego proponuję nie robić 7 dniowej przerwy i od razu rozpocząć kolejne opakowanie tabletek. Wczesniej należy wykluczyć ciążę  ponieważ tabletki antykoncepcyjne są przeciwskazane w ciąży.
Pozdrawiam.