Samotność odczuwana przez 18-latkę

Witam. Ehh chciałabym tak szczerze z kimś pogadac, tak w cztery o czy, nie mam z kim. Co wieczór doluje sie praktycznie sama siebie, bo myślę o dzieciństwie, byłam molestowania, i bita, traktowana gorzej niż psa. Pocielam sie raz dlatego że czułam że jestem grubą, w sumie dalej tak myślę. Wiem, że moge wpaść anoreksje, ale wcale mnie to nie nurtuje.Nie wiem co robić. Jak oglądam serial o nastkach problemach i pschologu jak są to czasem mam ochotę być na ich miejscu.

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty? Warto spróbować o w Poradniach Zdrowia Psychicznego (wówczas pomoc może być świadczona w ramach kontraktu z NFZ) lub w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (jeśli nadal się Pani uczy). Opisany stan moze świadczyć o poważnych trudnościach, które wymagałyby wsparcia specjalisty.

Dzień dobry. To o czym Pani napisała jest poważną sprawą. Powracające myśli, wspomnienia i obrazy traumatycznych przeżyć mogą bardzo utrudniać Pani codzienne funkcjonowanie i nasilać ból i cierpienie. Zalecam aby umówiła Pani wizytę u psychoterapeuty (może z kobietą terapeutką rozmowa byłaby dla Pani łatwiejsza). Na takim spotkaniu profesjonalista pomoże Pani określić na czym polega problem i zaproponuje stosowną formę leczenia. Proszę nie zwlekać, jest wiele miejsc w których psychoterapia jest bezpłatna (pacjent nie płaci), np. w poradniach zdrowia psychicznego lub ośrodkach interwencji kryzysowej. Życzę Pani szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia. Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry, zachęcam w takim razie do skorzystania z pomocy psychologa - psychoterapeuty. MOże pani skorzystać z takiej pomocy w ramach NFZ (Poradnia Zdrowia Psychicznego), w niektórych miastach istnieją rożne organizacje i stowarzyszenia oferujące pomoc psychologiczną nieodpłatnie. Pozdrawiam.