Seks w dni płodne w prezerwatywie a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. uprawiałem sex ze swoją dziewczyną w dni płodne (podpowiada tak aplikacja "mój kalendarzyk") w prezerwatywie. Doszedłem poza partnerką lecz za jakiś czas robiliśmy to jeszcze raz,a prezerwatywa sie zsuwała lecz znów doszedłem poza nią. Czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży? i drugie pytanie. czy po umyciu rąk dokładnie wodą i mydłem mniej wiecej jaka jest procentowa szansa ze wprowadzimy plemniki do pochwy ? dziękuje i pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży istnieje. Pana partnerka powinna zatem wykonać test ciążowy, który potwierdzi/wykluczy ciążę. A propos drugiego pytania: ryzyko przeniesienia plemników w takim przypadku jest naprawdę znikoma.