Silne odczuwanie emocji

Witam. mocno odczuwam emocje, gdy jest mi niezrecznie wali mi serce, czuje sa sercu chwilowe ciepło oraz jak emocje- chyba cisnienie uderza mi do głowy. ale nie mam nadcisnienia. czasem chce byc tak miła dla kogos ze sie spinam az cos mi strzela w szyi lub głowie. czy moge miec od tego tetniaka serca? albo szyi lub mózgu albo jakies rozwarstwienie tetnicy czy to tylko stres? doopler tetnic szyjnych zero zmian, echo serca i ekg idealne. boje sie
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Czy mniejsza potrzeba snu jest normalną częścią procesu starzenia?

Czy jeśli mniej śpię, to oznacza, że się starzeję? Ile śpią osoby młode, a ile te podeszłym wieku? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Dzień dobry!
Oczywiście długotrwały stres ma wpływ na funkcjonowanie organizmu, jednak w Pani opisie niepokoi duże natężenie doznań i lęku. Zalecałabym udać się do psychiatry na diagnostykę w kierunku zaburzeń lękowych.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

0
Mgr Michał Pyter Psychologia
60 poziom zaufania

Witam Panią.

Odczuwanie emocji w ciele jest zupełnie normalne, jednak u Pani jest to znacząco nasilone i może wywoływać dodatkowy efekt na zasadzie błędnego koła (czuje Pani stres w związku z jakąś sytuacją - serce zaczyna mocniej bić-pojawia się myśl, że coś jest nie tak, bo przecież nie powinno tak szybko bić - emocja nasila się - serce zaczyna bić jeszcze mocniej). Może to być bardzo uciążliwe i blokujące na relacje z innymi, nowe wyzwania i ogólny rozwój. Myślę, że warto skorzystać z pomocy psychologa lub terapeuty, która razem z Panią bliżej przyjrzy się tym objawom.

Życzę powodzenia i pozdrawiam,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

0

Dzień dobry, jeżeli wyniki badań somatycznych nie wskazują na żadne zmiany zachęcam do konsultacji u lekarza - psychiatry w celu diagnozy pod katem nerwicowym. Następnie zachęcam do konsultacji psychologicznej w celu podjęcia ewentualnej psychoterapii. Pozdrawiam.

0

Witam Panią. Najlepszym dowodem, że Pani objawy mają naturę psychosomatyczną (czyli ich źródeł należy upatrywać po stronie psychologicznej) są wyniki Pani badań w normie. Silny stres może prowadzić do rozregulowania układu nerwowego i pojawiania się bardzo silnych i nieprzyjemnych objawów. Pani opis może też sugerować problem współistniejący (być może związany ze stresem). Napisała Pani jak dużo wysiłku wkłada Pani w to by być miła dla innych. Może to być związane z nieujawnianiem uczuć. Wówczas im bardziej skrywane uczucia się kumulują tym większe może być natężenie stresu. Proszę pomyśleć o bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty