Siłownia a żylaki?

Dzień dobry, chciałbym się dowiedzie,ć po jakim czasie od operacji żylaka podudzia mogę wrócić na siłownię? Oczywiście bez ćwiczeń siłowych na nogi i z tego, co czytałem, zaleca się ćwiczenia w pozycji siedzącej. Wiem, że siłownia jest niewskazana, natomiast jest to konieczność dla mnie. Proszę o rady, jak zminimalizować ryzyko powrotu żylaków.

ponad rok temu

Witam!
Zgodnie z Pana wiedzą, ćwiczenia siłowe nie są zalecane u osób mających żylaki, a szczególnie po ich operacji. Aktywność fizyczna jest natomiast jak najbardziej zalecana. Dotyczy to takich jej form, jak jogging, jazda na rowerze, pływanie i oczywiście spacery.
Jeśli z jakichś względów jest Pan szczególnie zdeterminowany do ćwiczeń na siłowni i nie może z tego zrezygnować, doradzam wizytę u lekarza, który po zebraniu wywiadu i badaniu będzie mógł wypowiedzieć się w pełni odpowiedzialnie.