Skąd u mnie pieczenie oczu i ból z tyłu głowy?

Witam, od dłuższego czasu dokucza mi szum uszny ponadto często odczuwam pieczenie oczu. Od czasu do czasu odczuwam również ból z tyłu głowy promieniujący od górnej części szyi. Od niedawna natomiast odczuwam częste mrowienie po jednej stronie twarzy zlokalizowane w jednym miejscu oraz mrowienia placów u rąk, towarzyszy temu silny ból nóg. Co to może być?

Witam!
Opisane przez Pana różnorodne objawy mogą sugerować wzrost napięcia emocjonalnego, obawy lub lęk o własne zdrowie i można je zaliczyć ew. do objawów nerwicowych. Szczególnie charakter bólu głowy ma charakter napięciowego bólu głowy.
Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, wykonać podstawowe badania laboratoryjne, następnie psychiatra lub psycholog.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.